Balawi: İlhak planı ve normalleşme dalgası ile yüzleşmek için parlamentolarla temaslar

22
Jul

Parlamentolar arası Kudüs platformun Genel Müdürü Dr.Muhammed Makram Balawi;  platformumuz işgalci İsrail’in Birleşmiş Milletlerden atılması ve ilhak planının durdurulması çağrısında bulunan Malezya Parlamentosu’na benzer adımlar atmak için çeşitli parlamentolarla temaslarını sürdürüyor.
Balawi, Maldiv parlamentosunun da Birleşmiş Milletlerin Batı Şeria ve Ürdün Vadisi’ndeki toprakları ilhak planını durdurmasını gerektiren bir yasa çıkardığını belirtti. Aynı zamanda uluslararası yasaların ve geleneklerin uygulanmasını talep etti.  Bu yasanın çıkarılması platformumuzun oradaki milletvekilleriyle iletişim sonucunda çıkarılmıştır.
Balawi, Parlamento adımlarının Arap , İslam ve uluslararası düzeylerde olumlu bir etkisi olduğunu vurguladı. Bu platformun normalleşme dalgasıyla mücadele çabalarını sürdürdüğüne dikkat çekti.
Balawi, İsrail’e baskı yapmak için Filistini destekleyen kurumlar arasında devam eden bir işbirliği  olması gerektiğine dikkat çekti ve platformunun işgalin Filistin topraklarını çalma planlarıyla yüzleşmek için mevcut yasal ve parlamenterler olarak tanınan tüm araçları kullandığını belirtti.

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *